Projektas „Pagalba įsidarbinant“ – ilgalaikių bedarbių ir absolventų startas į darbinę veiklą

2014, 16 birželio | Patalpinta JPSS Mokymai | Naujienos

LDB LogoTinkamų priemonių taikymas bedarbiams gali juos išvaduoti nuo ilgalaikio nedarbo spąstų. Lietuvos darbo biržos vykdomame Europos socialinio fondo (ESF) projekte „Pagalba įsidarbinant“ per nepilnus metus jau dalyvavo per 7,6 tūkst. neturinčių darbo žmonių. Iš 4 tūkst., baigusių dalyvavimą projekte, 3 tūkst. jau įsidarbino.

Lietuvos darbo biržos ES paramos valdymo poskyrio vedėja Galinos Savickienė pažymėjo, jog gerėjant situacijai darbo rinkoje lieka aktuali pažeidžiamų asmenų integracija į darbinę veiklą. Todėl ilgalaikių bedarbių, praradusių savo profesinius įgūdžius, ir absolventų, neturinčių tokių įgūdžių, motyvavimas ir skatinimas jų aktyvią poziciją darbo rinkoje šiuo metu yra svarbiausias darbo biržos uždavinys ir šio projekto tikslas. Anot G.Savickienės, vykdomas projektas prisideda ir prie socialinės atskirties mažinimo, laiku suteikus pagalbą asmenims, kuriems grėsė ilgalaikis nedarbas ir kurie ilgai buvo darbo rinkos užribyje.

Nepasirengusiems darbo rinkai – neturintiems profesijos arba praradusiems įgytus darbo įgūdžius bei socialiai pažeidžiamiems asmenims įdarbinti, pagal projektą, taikoma įdarbinimo subsidijuojant priemonė. Daugiau nei pusė dalyvių turėjo (turi) galimybę padirbėti pardavėjais, vadybininkais, apskaitininkais ir kt. įmonėse, užsiimančiose medžio apdirbimo, maisto ar žemės ūkio veiklomis.

Absolventams greičiau įsitvirtinti darbo rinkoje teritorinių darbo biržų specialistai siūlo darbo įgūdžių įgijimo rėmimo priemonę. Keletą mėnesių konkrečiose administratorių, vadybininkų, virėjų, šaltkalvių ir pardavėjų darbo vietose įgiję patirties daugiau nei 50 proc. jaunuolių įsidarbino paslaugų ir daugiau nei 30 proc. pramonės sektoriuose.

Darbo rinkoje papildomai remiamus asmenis – šio projekto dalyvius – daugiausiai įdarbino didmeninės ir  mažmeninės prekybos – 40 proc., verslo paslaugų – 16 proc., aptarnavimo paslaugų – 9 proc. ir statybos – 8 proc.įmonės.

Daugiausiai bedarbių sėkmingai pritaiko savo žinias paslaugų ir pramonės įmonėse – UAB „Amber food“, UAB „Ertona“, AB „Dainavos siuvimas“,UAB „Alnidra“, AB „Naujoji Ringuva“ ir Biržų AB „Siūlas“.

 

Sėkmės istorijos

Projekto dalyvė Daiva buvo registruota Tauragės teritorinėje darbo biržoje. Prieš keletą metų savo noru iš darbo išėjusi moteris kito pardavėjos darbo taip ir nesusirado. Vieniems darbdaviams užkliuvo, kad bedarbė gyvena kaimo vietovėje ir tai gali tapti kliūtimi atvykti laiku į darbą, kiti atvirai sakydavo, kad ilgą laiką nedirbusi, ji jau nebeturi tinkamų darbo įgūdžių. Individualios veiklos vykdytojai J. Jovaišienei įregistravus laisvą darbo vietą, bedarbei buvo pasiūlyta dalyvauti projekto „Pagalba įsidarbinant“ vykdomoje darbo įgūdžių įgijimo rėmimo priemonėje. Šiandien Daiva dirba pardavėja, maloniai bendrauja su klientais, įgavo pasitikėjimo savimi.

Absolventė Aurelija iš Kaišiadorių baigė Reabilitacijos bakalauro studijas Sveikatos universitete 2013 metais ir įsiregistravo Kauno teritorinės darbo biržos Kaišiadorių skyriuje. Dalyvaudama projekto „Pagalba įsidarbinant“ veikloje – darbo įgūdžių įgijimo rėmimo priemonėje pradėjo dirbti Kaišiadorių socialinių paslaugų centre reabilitologe. Pasibaigus projektui, ji ir toliau sėkmingai dirba, teikdama paslaugas neįgaliesiems.

Panevėžio teritorinės darbo biržos Rokiškio skyriaus specialistai pagal įdarbinimo subsidijuojant priemonę įdarbino Rokiškio UAB „Medienos imperija“ pakuotojomis dvi moteris, turinčias mažamečių vaikų. Čia nuolatinai dirbti pradėjusios buvusios bedarbės patenkintos darbu įmonėje, o darbdavys džiaugiasi pareigingomis ir stropiomis darbuotojomis.

 

Lietuvos darbo biržos įgyvendinamas ESF projektas „Pagalba įsidarbinant“ vyksta nuo 2013 metų liepos 1 d. iki šių metų rugsėjo 30 d.

www.vdi.lt

Pakomentuokite

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *