Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/organizato/domains/jpss.lt/public_html/wp-content/themes/delicate/functions.php on line 73
Profsąjungų naujienos: Achemoje darbo sąlygas siekiama pagerinti jau dabar | JPSS.LT

Profsąjungų naujienos: Achemoje darbo sąlygas siekiama pagerinti jau dabar

2014, rugpjūčio 29th | Patalpinta JPSS Naujienos

PN gautomis žiniomis iš „Achemos“ bendrovėje veikiančių profsąjungų (Achemos darbuotojų profesinės sąjungos ir AB „Achema“ darbininkų sąjungos) socialinis dialogas čia sėkmingai atsinaujina darbuotojams palankia kryptimi.

Rugpjūčio 20 d. įvykusiame AB „Achema“ valdybos posėdyje nuo  koeficiento „0,7“ iki „1,0“  buvo atkurtas darbuotojų premijavimas už liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius,  toliau deramasi dėl premijavimo sistemos keitimo ir naujos kolektyvinės sutarties.

Profesinės sąjungos siekia darbo sąlygas pagerinti jau dabar.

Nors „Achemos“ gamybinė ekonominė situacija yra pakankami įtempta (dėl nuolaidos dujų kainai iki šiol nėra pavykę susitarti), profsąjungoms įmonės valdybos posėdyje pavyko įrodyti, kad darbuotojams turėtų būti mokamos nesumažintos premijos. Argumentuota taip: kolektyvinėje sutartyje yra numatytas darbdavio įsipareigojimas darbuotojus laiku aprūpinti žaliavomis, medžiagomis ir energetikos resursais, o tai visiškai nepriklauso nuo darbuotojų, kurie vykdo pateiktas gamybines užduotis atsakingai atlikdami savo darbą. 

Po valdybos posėdžio Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Dainius Šlepetis, AB „Achema“ darbininkų sąjungos pirmininkas Egidijus Budnikas ir Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovė Birutė Daškevičienė susitiko su AB „Achema“ valdybos pirmininku Romualdu Žadeika, valdybos nariu Kasparu Jurgelioniu ir  generaliniu direktoriumi Ramūnu Miliausku. Buvo aptarti aktualūs klausimai, pasikeista nuomonėmis bei išsakyti darbuotojų pasiūlymai.

Susitartai, kad bus sudaryta darbo grupė, kuri iki lapkričio 3 d. parengs darbo užmokesčio mokėjimo ir premijavimo sistemos keitimo projektą siekiant didinti pastoviąją atlyginimo dalį. Šiuo metu bendrovėje kvalifikuotiems darbininkams, tarnautojams, specialistams darbo sutartyje nustatytas darbo užmokestis dažnai nesiekia net Lietuvos vidurkio, pagrindinė darbo užmokesčio dalis mokama premijomis (premijų dydžiai svyruoja nuo 46 iki 160 proc., skaičiuojant nuo tarifinio darbo užmokesčio),  kurios yra daugiau „duodamos“ nei uždirbamos. Profsąjungų nuomone, premijos žmonėms nesuteikia stabilumo jausmo, o dirbant strateginėje chemijos pramonės bei koncerno „Achemos grupė“ įmonėje stabilumas ir geras „mikroklimatas“ yra būtinas.

Susitikime su AB „Achema“ valdybos pirmininku kalbėtasi ir aktualiu euro įvedimo klausimu. Profesinės sąjungos pasiūlė, kad  keičiant litus į eurus darbo užmokestis, numatytas darbo sutartyse, būtų „apvalinamas“ ne pagal Vyriausybės siūlomą metodiką, o iki „viso euro“ skaičiaus , „į jo didėjimo pusę“, kad paskutinis skaitmuo būtų „0“ (pvz.., 353,34 EUR būtų 360 EUR).

Bendrovės vadovai pažadėjo ieškoti būdų šiam pasiūlymui įgyvendinti

Aptartos ir šiuo metu bendrovės kolektyvinėje sutartyje esančios socialinės garantijos ir susitarta jas išsaugoti.

Profsąjungos pasiūlė didinti įmoką iki 1500 litų už savanoriškąjį darbuotojų sveikatos draudimą, skiriamą kiekvienam darbuotojui.

Sutarta ieškoti galimybių pagerinti komunikavimą su darbuotojais.

AB „Achema“ valdybos pirmininkui buvo pasakyta, kad darbuotojams taip pat labai rūpi, jog bendrovė  sėkmingai veiktų, plėtotų investicijas, vykdytų gamybos modernizaciją, užtikrintų saugias darbo sąlygas, išsaugotų esamas ir kurtų naujas darbo vietas, mokėtų teisingą ir konkurencingą atlyginimą.

 

www.lprofsajungos.lt

Pakomentuokite

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *