Profesinės sąjungos pritaria ministrei Algimantai Pabedinskienei: „Užimtumo sistemai, socialiniam draudimui reikalingi pokyčiai“

2015, sausio 23rd | Patalpinta JPSS Naujienos

Profesinių sąjungų atstovai susitikime su socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskienė pritarė inicijuotiems pokyčiams darbo santykių, socialinio draudimo, skurdo mažinimo srityse.

„Sutinkame, kad pokyčiai būtini, tačiau jei siūlomos lankstesnės darbuotojo priėmimo-atleidimo, terminuotų sutarčių sąlygos, tai siūlymuose privalo būti ir darbuotojo saugumo garantijos“, – pažymėjo Kristina Krupavičienė, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovė.

Ministrė A. Pabedinskienė užtikrino, kad nebus jokių lengvatų darbdaviams darbuotojų sąskaita. „Manau, kad to nenori ir dauguma darbdavių, kurie mąsto apie ilgalaikes veiklas, investicijas. Šiandienos darbdavys suvokia, kad geras, lojalus ir patenkintas savo socialine aplinka darbuotojas yra efektyviau dirbantis ir reikalingas verslui“, – pažymėjo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Ministrė padėkojo profesinėms sąjungos už aktyvų dalyvavimą ir bendradarbiavimą rengiant siūlymus dėl Darbo kodekso, socialinio draudimo ir skurdo mažinimo darnaus sąveikavimo modelio sprendžiant ne tik šiandienos, bet ir ateities kartų socialinės būties bei gerovės klausimą.

Pasak ministrės, profesinės sąjungos buvo vienos aktyviausių socialinių partnerių ir šis bendradarbiavimas bus tęsiamas ir netgi plečiamas.

„Tik sutarus, suradus bendrą sutarimą su socialiniais partneriais – profsąjungoms, verslininkais, darbdaviais, žemdirbiais ir kitais pageidaujančiais – dėl būtinų skurdo mažinimo, užimtumo didinimo sistemų pokyčių, juos įtvirtinantys teisės aktų projektai bus pateikti Trišalei tarybai, Vyriausybei, o galutinį sprendimą priims Seimas“, – pabrėžė ministrė A. Pabedinskienė.

Susitikime taip pat buvo aptarti socialinio dialogo skatinimo ir ugdymo, darbuotojų perkvalifikavimo rėmimo ir efektyvumo, kiti klausimai.

Susitikime dalyvavo Lietuvos darbo federacijos, Lietuvos Profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ vadovai.

Pakomentuokite

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *