Seimo pirmininkė pritarė švietimo sektoriaus kolektyvinės sutarties pasirašymui

2015, sausio 23rd | Patalpinta JPSS Naujienos

Ketvirtadienį vykusiame švietimo profsąjungų – Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos – lyderių susitikime su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene buvo kalbama apie tai, kaip sekasi dirbti ir koordinuoti darbą Vyriausybės vadovo Algirdo Butkevičiaus potvarkiu sudarytoje darbo grupėje.

Darbuotojų atstovai informavo, kad dėl nežinomų priežasčių sutriko įprastas darbo grupės posėdžių grafikas, Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis profesinėms sąjungoms nepateikė jokio paaiškinimo dėl susidariusios situacijos. Paaiškėjo, kad ministras D. Pavalkis pateikė netikslią informaciją Seimo pirmininkei, neva derybinės grupės darbas vyksta sklandžiai ir dėl daugelio dalykų jau yra sutarta.

Profesinių sąjungų lyderiai dar kartą pakartojo savo esminę nuostatą – jokie dialogo su Švietimo ir mokslo ministerijos ar Vyriausybės atstovais rezultatai nebus vertinami kaip susitarimai, kol jie nebus įtvirtinti švietimo sektoriaus kolektyvinėje sutartyje. Parlamento vadovė besąlygiškai pritarė šiai nuostatai ir pažadėjo tokią savo poziciją perduoti Švietimo ir mokslo ministrui.

Pokalbio metu buvo sutarta, kad neaptarus visų planuotų klausimų ir tiksliau neišsiaiškinus dėl skirtingai vertinamų siūlymų, tikslinga kreiptis į Vyriausybės vadovą su prašymu mėnesiui pratęsti derybinės grupės rezultatų pateikimą.

Taip pat, Seimo pirmininkė buvo informuota apie tai, kad Finansų ministerijos vadovybė derybinės grupės posėdžiuose vengia reikšti savo poziciją dėl planuojamų pokyčių finansavimo galimybės, tuo sėdami abejonę, kad bus sukurtos finansinės prielaidos įgyvendinti pasiektus sutarimus. Parlamento vadovė pareiškė, kad dėl Lietuvos švietimo strategijoje numatyto siekio švietimą finansuoti 6 proc. nuo BVP, turi būti pasiektas visų Seimo narių politinis sutarimas.

www.svietimoprofsajunga.lt

Pakomentuokite

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *