Darbo grupėje – socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo sąlygų darbo gerinimo galimybės

2015, kovo 12th | Patalpinta JPSS Naujienos

Šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko tarpžinybinės darbo grupės, kuriai iki liepos 1 dienos pavesta parengti ir savivaldybėms pateikti išvadas bei rekomendacijas dėl socialinių darbuotojų ir kitų socialinių paslaugų srities darbuotojų, organizuojančių ir teikiančių socialines paslaugas namuose, darbo krūvių optimizavimo ir darbo sąlygų gerinimo posėdis.

„Mūsų tikslas – išgryninti socialinio darbuotojo ir individualios priežiūros darbuotojo, organizuojančio ar teikiančio pagalbą į namus neįgaliesiems bei senyvo amžiaus asmenims, funkcijas, išskirti seniūnijos socialinio darbo specialisto ar socialinio darbuotojo, įgalioto vertinti gyventojų poreikius socialinėms paslaugoms, veiklų specifiką. Todėl labai svarbu, kad šioje darbo grupėje turime ir praktikų, kurių patirtis leis padaryti teisingas išvadas,“ – sakė darbo grupei vadovaujanti Socialinės aprėpties departamento direktorė Violeta Toleikienė.

Pasak V. Toleikienės, iš savivaldybių ministerijai pateiktos informacijos apie pagalbą namuose teikiančius darbuotojus, matyti, jog skirtingose savivaldybėse ryškūs darbo krūvių ir veiklos organizavimo skirtumai. Todėl rekomendacijos bus rengiamos atsižvelgiant ir į tai, kur – didžiuosiuose miestuose ar rajonuose – teikiamos paslaugos.

Posėdyje diskutuota apie darbuotojų darbo sąlygas, aprūpinimą darbui būtiniausiomis priemonėmis. Didelis dėmesys skirtas aptarti darbuotojo nuvykimo pas pagalbos į namus gavėją ir parvykimo iš paslaugų gavėjo namų klausimui.

Šiuo metu pagalbą į namus teikia darbuotojai, kurių didžiąją dalį – 85,5 proc. – sudaro individualios priežiūros personalas. Socialiniai darbuotojai sudaro apie 14,5 proc. visų darbuotojų. Didžioji dalis (65 proc.) darbuotojų yra įdarbinti socialinių paslaugų centruose, apie 12 proc. – seniūnijose, dar apie 23 proc. dirba kitose socialinių paslaugų įstaigose. Aštuoniose savivaldybėse pagalbą į namus teikia seniūnijos ir kitos socialinių paslaugų įstaigos arba SPC ir seniūnijos.

Darbo grupė sudaryta iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos, savivaldybių administracijų, profesinių sąjungų atstovų, taip pat joje dalyvauja socialinių paslaugų centrų praktikai – socialiniai darbuotojai, dirbantys socialinių paslaugų į namus teikimo srityje.

www.socmin.lt

Pakomentuokite

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.