Balandžio 28-oji – svarbi diena darbuotojų saugai ir sveikatai

2015, balandžio 25th | Patalpinta JPSS Naujienos

Bendromis jėgomis diekime prevencijos kultūrą DSS srityje – tokia yra Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) rengiamos Pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos dienos renginių tema.
TDO teigimu, kiekvienoje šalyje darbuotojų saugos ir sveikatos kultūra būna sukurta tada, kai visais lygmenimis pripažįstama teisė į saugią ir sveiką darbo aplinką, kai valdžios institucijos, darbdaviai ir darbuotojai kartu aktyviai stengiasi užtikrinti saugią ir sveiką darbo aplinką, įdiegus aiškiai nustatytų teisių, pareigų ir atsakomybės sistemą, ir kai prevencinė veikla tampa didžiausiu prioritetu.

Kaip teigiama EU-OSHA OSHwiki straipsnyje „Darbuotojų saugumo ir sveikatos kultūros kūrimo link“, svarbiausi pagrindiniai DSS prevencijos kultūros kūrimo principai yra socialinis dalyvavimas, teisingumas, pasitikėjimas, darnumas, dalyvavimas, tvirtumas, lankstumas, tobulėjimas ir augimas.

Pavojingų medžiagų poveikio darbo vietoje šalinimas– Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos balandžio 28-ąją rengiamos Tarptautinės darbuotojų atminimo dienos renginių tema.  Profsąjungų atstovų teigimu, ši tema profesinėms sąjungoms bus puiki galimybė atkreipti dėmesį į cheminių medžiagų, asbesto, taip pat Ebolos viruso keliamus pavojus ir kitų potencialiai kenksmingų biologinių medžiagų poveikį.” OSHwiki straipsnyje apie pavojingas medžiagas aiškinama, kaip užtikrinti visų dirbančiųjų apsaugą darbo vietose.

Padėkite kurti DSS prevencijos kultūrą – apsilankykite TDO interneto svetainėje ir atsisiųskite pagrindinę informacinę medžiagą

Daugiau infomacijos apie tarptautinę darbuotojų paminėjimo dieną

Bookmark and Share

Pakomentuokite

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.